Kaelkirjak kõndis meie nina eest mööda

No tere aprilli! Meil see suveke on ikka põhimõtteliselt käes vist (edit: NOT! Juba tulid öökülmad jälle tagasi 😀 ). Väga järsku läks suppersoojaks ja see suur niiskus on juba paar nädalat õhus. Eelmine reede oli lausa 27 kraadi sooja (Edit: nüüdseks juba 2 nädalat tagasi). Ma veel imestasin, et suurt äikest sellega kaasa ei tulnud. Kuigi selline tormieelne ilm oli küll. Mulle nii meeldib New Jersey ilma juures see, et sellist vahepealset nõmedat porist aega on väga vähe. On kas külm või väga soe ning üleminekuperiood on üldjuhul lühikene.

Üks päev tõdesin ehmatusega, et meil ju ainult paar kuud ongi veel jäänud siin Ameerika-elu elamist. Et varsti peaks nagu koju tulema hakkama 😀 Ühelt poolt ei jõua ära oodata, aga teisalt on ikka ju kurb ka. Kuidagi on läinud nii, et just nüüd nende viimaste kuudega on siin meie elu kuidagi palju loomulikuma rütmi sisse saanud ja nii palju tahaks veel teha ja olla siin. Aga kes teab, meil on siin tõesti veel palju-palju lahtiseid otsi ja vastusteta küsimusi, niiet mine sa tea, kas ja millal ja kuidas või mitmekesi me siit tegelikult koju lõpuks jõuame 😀 Fakt on aga praegu see, et see 2 kuud tundub hirmuäratavalt lühike aeg, et teha kõike, mida veel planeerinud oleme.

Loodetavasti saan varsti mingi täpsema postituse meie edasiste plaanide kohta teha. Hetkel veel on liiga palju küsimusi, millele meist kumbki vastata ei oska, et siin täpsemalt midagi teada anda või kirjutada. Tegelikult tulin ju hoopiski rääkima meie laupäevasest Safari seiklusest.

Nimelt avastasime siin üks päev, et meist ainult tunniajase sõidu kaugusel on üks suur lõbustuspark, mis eelmisel nädalal üle pika aja oma uksed taas avas. Six Flags lõbustuspargist olime ennegi kuulnud, aga kuna meil oli kindel soov külastada Ohio-s asuvat exxxxtra vinget lõbustusparki (Cedar Point), siis siinsele eriti ei keskendunud ja noh siis tuli juba covid peale ning sinna paika ta jäigi. Nüüd aga avastasime, et neil avamise puhul suuured Seasonal Pass’i soodukad ja terve hooaja pääsme saab sama raha eest, mis muidu ühekorra piletihind on. Muidugi kasutasimegi kohe juhust ja ostsime omale need passid ära. Kuna see meile nii lähedal ka, siis võime ju tehniliselt kasvõi iga nädalavahetus Ameerika Mägedel röökimas käia.

Sel nädalavahetusel piirdusime aga siiski ainult Wild Safari Drive-Thru’ga. Ja see oli niiiiiiii lahe!

Toimib see seal just nii nagu nimi ütleb ehk siis sisuliselt läheksid nagu autoga loomaaeda, aga autot kunagi ära ei pargi. Sõidad sellega hoopis seal erinevate loomade ja nende aedade vahel ringi. Osad loomad olid nö vabapidamisel ja uitasid ringi nii kuis jumal juhatas. Teised olid aga ikkagi oma aedikutes kinni ka. Nagu näiteks karud ja elevandid. Lõvid ja tiigrid olid eriti kõrgete rauast aedikute taha pistetud. Jaanalinde oli seevastu kõik kohad täis ja neil paistis seal vaat et kõikse lebom eluke olevat. Aga isegi ninasarvikud ja kaelkirjakud lasid ilma igasugu piireteta ringi. Põgenemisplaani ei paistnud neil samuti olevat, kuigi ninasarvikud jooksid päris mitu korda ähvardavalt autode poole. Paar meetrikest enne masinat jäid aga uhkelt põrnitsema ning lähemale ei söandanud tulla.

Kaelkirjakutega kohtumise üle olin ma päris kindlasti kõige rohkem elevil. Mingil põhjusel on need loomad mu jaoks mingi väga erilise staatuse saavutanud. Võib-olla seepärast, et Eestist neid ei leia ja nad on üleüldse nagu totaalselt teisest galaktikast pärit loomad. Olgem ausad, kumb on loogilisem: ühe sarvega hobune või mitmekümnemeetrise kaelaga leopard-põder-kaamel.. !?

How Are Unicorns Fake But Giraffes Are Real? #Funny-Pics  http://www.flaproductions.net/funny-pics/how-are… | Really funny memes,  Funny memes, Funny relatable memes

Igaljuhul läks meil see reis täiega asja ette, sest kaelkirjakuid nägime kohe mitmeid. Jalutasid meil autonina eest mööda ja vaatasid aknast sisse ning tuuseldasid seal niisama oma rahulikus tempos ringi. Aknaid seal safaripargis muidugi avada ei võinud, muidu oleks ehk isegi katsuda õnnestunud. Aga maagilised loomad on need kaelkirjakud küll, selles olen ma veendunud.

Üllatusena avaldasid eriti suurt muljet ka ninasarvikud, kes meil tõepoolest autoaknast sisse põrnitsesid. Kui sihuke lihamägi ikka looduses vastu kappaks, siis ei oskaksi kuhugi poole joosta vist 😀 Väga lahe ja võimas vaatepilt oli. Ja kui armsad nad veel olid… oeh, võiks ju koju võtta küll, aga mul juba üks sarnane on kodus, aitab sestki 😛 😀 Karud olid ka hästi toredad, mängisid vees ja müttasid mudas ning enamik ikka põõnas oma künka otsas. Lõvide ja tiigrite juures hakkas aga kohati päris kurb, sest need olid nii kõrgete aedikute sisse topitud.

Aga no vaadake ise järele, ma panin kõik oma videoklipid ühte punti kokku. Hiljem endal ka toredam vaadata, mitte ei pea kõiki väikseid videolõike kusagilt taga otsima. Paljudes kaadrites on valgus halb, kuna meil on autol toonitud klaasid ja aknaid ju lahti teha ei vöinud.. 😀 saime isegi korraks õiendada selle pärast, ups. Aga no ma üritasin nii normaalselt filmida kui vähegi õnnestus 🙂 Pluss muidugi see video kval läks üles laadides nii kehvaks, aga kuna kell on juba nii palju, siis ma ausõna ei viitsi seda praegu fixida. Võite ju niisama neid pilte kah vaadata, kui video ei kõlba 😅

PS! Ülar nuiab juba terrve nädal, et me kindlasti see nädalvahetus sinna päris lõbustusparki ka läheksime.. ise ta kardab kõrgust, aga nüüd on nii väga vaja sinna rauahunniku otsa ronima minna.. 😀 Õõhh, ma isegi ei tea, miks ma pelgan minna. Tavaliselt olen kohe esimeste seas mingeid uusi ägedaid asju proovimas, aga praegu pole nagu üldse tahtmist for some reason 😀 Aga tundub, et homme (ehk täna) ikkagi tuleb ära käia. Eks ma siis tulen ja kirjutan siin jälle, kas oli nii hirmus kui praegu tundub 😬

Aga okei, püüame järgmisena selle küsimuste-vastuste video ära teha (vähemalt ma arvan, et teeme videona jälle). Seni võite veel oma küsimusi teele saata. Päris palju huvitavaid on tulnud, mille peale pole ise üldse mõelnudki. Aga no näed, selleks sihuksed asjad vist head ongi.

No aga näeme siis! 🌱👋

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s